" />

Serwis bokserski

Bokserskie forum dyskusyjne


#1 2010-04-17 14:08:33

 Retush

Jaśnie Wielmożny Pan

9588324
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 416
Punktów :   

Kostecki poznał rywala

Mistrz świata federacji IBC w wadze półcieżkiej Dawid Kostecki (33-1, 23 KO) 24 kwietnia na gali w Gdynii zmierzy się z Rumunem Giulianem Ilie (14-3-2, 3 KO). Stawką pojedynku będzie tytuł światowy federacji WBF (World Boxing Federation). Ciekawostką jest, że w latach hegemonii Roya Jones Jr. ten pas należał właśnie do kończącego już powoli karierę Amerykanina.

Patrząc na rekord Rumuna nie wydaje się on być mocniejszym rywalem niż ostatni przeciwnik "Cygana" Włoch Cichello. Ilie raz stoczył 12- rundowy pojedynek, porażka z Czechem Kutilem, reszta to pojedynki 4 i 6 rundowe. Ostatnią walkę, która odbyła się we Włoszech przegrał w 6. rundzie z Albańczykiem Mustafa przez dyskwalifikację.

Walkę w ringu poprowadzi sędzia ze Stanów Zjednoczonych Eddie Cotton. Amerykanin sędziował pojedynki z udziałem Polaków: Andrzeja Gołoty (słynna "nieczysta" walka z Po'uhą), Tomasza Adamka, Dariusza Michalczewskiego i Pawła Wolaka. Wszystkie walki naszych reprezentantów zakończyły się sukcesem. Cotton sędziował również wielką walkę pomiędzy Lennoxem Lewisem i Mike'em Tysonem.


Lou Duva o pracowitości Andrzeja Gołoty: „On zawsze wstaje o szóstej rano bez względu na to, która jest godzina” . 
                                                                               

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy - cennik