" />

Serwis bokserski

Bokserskie forum dyskusyjne


  • Index
  •  » O-Z
  •  » Albert (dragon) Sosnowski

#1 2010-04-01 07:40:32

 Hekos

Moderator

15632520
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 276
Punktów :   

Albert (dragon) Sosnowski

"Dragon" ma 30 lat. W grudniu ubiegłego roku odniósł jeden z największych sukcesów w karierze. Po efektownej walce pokonał doświadczonego Włocha Paolo Vidoza i wywalczył tytuł zawodowego mistrza Europy wagi ciężkiej. Teraz czeka go jeszcze poważniejsze wyzwanie – za kilka tygodni zmierzy się ze słynnym Witalijem Kliczką, a stawką walki będzie mistrzostwo świata federacji WBC.

„Smok” jest w pełni świadom wyzwania, jakie go czeka. Ma co prawda w dorobku tytuł najlepszego pięściarza świata federacji WBF, który wywalczył w słynnym Emperors Casino w Johannesburgu po zaciętym i twardym pojedynku z Lawrencem Tauasą, jednak teraz i klasa rywala, i prestiż wydarzenia są nieporównywalne z tamtym – także bardzo cennym, dodajmy – osiągnięciem.

W związku z przyjęciem propozycji od ekipy Witalija Kliczki nie dojdzie do planowanego na kwiecień 2010 roku meczu „Dragona” z Audleyem Harrisonem, mistrzem olimpijskim z 2000 roku, z Sydney.

Sosnowski ma na koncie 48 profesjonalnych walk. 45 wygrał, aż 27 z nich przez nokaut. Za większość występów zebrał dobre recenzje. Kapitalnie zaprezentował się np. w zakończonym nokautem pojedynku z cenionym Dannym Williamsem w listopadzie 2008 roku oraz w zremisowanej walce z Francesco Pianetą z kwietnia 2009 roku. Stawką tej batalii był tytuł najlepszego pięściarza Unii Europejskiej.

Występy Sosnowskiego prezentowały największe stacje telewizyjne na całym świecie. W Polsce można go było oglądać przede wszystkim w TVN, a także w kanałach SPORTKLUB, Polsat Sport oraz Orange Sport. "Smok" to nie tylko klasowy bokser, ale także wzięty ekspert pięściarski i komentator telewizyjny. Albert, wspólnie z Agnieszką Rylik, prowadził w TVN Turbo program "Kuchnia boksu", w którym analizował najbardziej spektakularne walki słynnych pięściarzy i toczył sparingi z zaproszonymi do studia gośćmi. W marcu 2008 roku Sosnowski wziął udział w reality show Big Brother VIP. Do tej edycji zaproszeni byli tylko wybrani celebryci. Albert spędził w domu Wielkiego Brata dwa tygodnie. Gdy dowiedział się o czekającej go walce w USA, musiał zrezygnować z dalszego udziału na rzecz treningów.

Inna wielka pasją Sosnowskiego, poza boksem, jest poker. Przy stole radzi sobie równie dobrze, jak w ringu. W prestiżowym Sports Stars Challenge, w stawce 7 graczy, Albert zajął drugie miejsce i był o krok od wejścia do ścisłego finału turnieju.
                                                                                                                                              Ten artykuł zawdzięczamy www.albertsosnowski.pl

Offline

 

#2 2010-04-02 21:42:17

 BoXFunPL

Bywalec

9445720
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 158
Punktów :   

Re: Albert (dragon) Sosnowski

Dobry życiorys


Życie jest jak papier toaletowy: długie, szare i do d***.

Offline

 
  • Index
  •  » O-Z
  •  » Albert (dragon) Sosnowski

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ĹželezobetónovĂŠ nĂĄdrĹže znaki drogowe sklep